Oldskaut je …

Velmi stručně a zjednodušene je oldskautem ten, komu je cca přes 25 let a je stále aktivním v kterékoliv skautské organizaci. Každá skautská organizace má pro kmeny OS svá organizační pravidla. Existují kluby, kmeny, osamělé hlídky …

Nejdůležitěkší je, že oldskauty se mohou stát také všichni, kteří se ztotožní s ideály skautingu – bývají to nejčastěji rodinní příslušníci, přátelé a známí, ale často i ti, kterým se v mládí nepodařilo skautovat a tak si v pozdějším věku aktivně plní své sny. Oldskauti zpravidla více či méně aktivně pomáhají skautským oddílům s tím, že spolupráce členů OS se skautskými oddíly probíhají na základě jejich vyžádání si podpory a spolupráce od OS.

Vlastní štěstí nacházejte v tom, že budete dělat jiné šťastnými.

Buďte připraveni šťastně žít a šťastně zemřít.

Pokuste se opustit tento svět o něco lepší, než jste jej našli.

131

Citáty zakladatele skautingu – (Robert Baden Powell) – některé jsou z jeho posledního dopisu, která napsal všem skautům před svou smrtí v lednu 1941.

Vést a být veden!

Skoro každý hlupák umí rozkazovat a může ostatní přinutit, aby jeho příkazy poslouchali, pokud má za sebou dostatečnou moc k jejich potrestání v případě, že ho odmítnou uposlechnout. Něco docela jiného je vést. Strhnout ostatní tak, aby vás následovali, dá opravdu velkou práci. (BP).

V 1.čísle časopisu VŠEM (1.ročník – 1925), je vysvětlen vznik OLDSKAUTŮ (u příležitosti 4.výročí) takto:

Všem 1925 old2old3

One Comment
  1. Nazdar!
    Nedávno jsem zasílala prosbu o vyplnění dotazníku týkajícího se oldskautů. Do komentářů byla vepsána prosba o poskytnutí informací z tohoto průzkumu pro váš web. Máte- li o něj stále zájem, tak mi napište na kori.drozdik@gmail.com

    S pozdravem
    Kori

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *