Starý amatérský dokument natočený k 18.výročí založení jednoho oddílu

Archivy amatérů skrývají zajímavé dokumenty „orální historie“. Nejsou dokonalé, vždyť byly tvořeny jen ve svatém nadšení, bez potřebného zázemí a tudíž v mizerné technické kvalitě, bez odborných zkušeností a jen pro omezené publikum. Přesto by bylo škoda, aby byly úplně zapomenuty.

Máš-li¨půlhodinku času, podívej se na amatérský dokumet natočený k 18.výročí 4.chlapeckého oddílu Junáka na Vsetíně – Lvíčat. V roce 1979 byl „znovuobnoven“ jako TOM Lvíčata, v roce 1990 se vrátil zpět jako 4.chlapecký oddíl do obnoveného Junáka. Film mapuje v pohyblivých obrázcích léta 1979-1997. Natáčeno na tehdy dostupné VHS : -(

Dnes jsou z tehdejších hochů profesoři, primáři, architekti, manažeři, obchodníci, sociální pracovníci, učitelé, policisté, vojáci v zahraničních misích, soudci, ….  Jsem přesvědčen, že „jeden obyčejný oddíl“ v nich zanechal nesmazatelnou pozitivní stopu.

Máš-li k dispozici v přijatelné stopáži podobný dokument, poděl se o něj taky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *