Skautů a skautek je opět přes 50 tisíc!

Registrace pro rok 2014 je ukončena a tak možno konstatovat, že skauti s 50 439 členy potvrzují své postavení největšího výchovného hnutí v České republice.

Kecka - tábor 1999

Zdá se, že stále více rodičů má zájem o skautskou výchovu pro své ratolesti. Projevuje se trend nárůstu u nejmladších dětí. I ve vesnickém oddíle, který jsme se ženou před 17 léty zakládali (a už mnoho let nevedeme)  pozoruji, že mezi družinou světlušek a vlčat je i nepominutelná část dětí předškolního věku. Jsou to děti prvních členů našeho oddílu – nyní už dávno rodičové, kteří už nejsou v oddíle aktivní, ale vybrali pro své děti to, co sami dobře znají .

Zdá se mi, že pomyslný kruh se začíná konečně uzavírat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *