Představujeme 2.web – kateřiničtí OLDSKAUTI.CZ

Web OLDSKAUTI.CZ patří 6.oldskautskému klubu z Kateřinic u Vsetína. Je registrován u Junáka – svazu skautů a skautek ČR.

OLDSKAUTI.CZ patří mezi ty weby, které jsou často aktualizované, takže tu téměř vždy narazíš v NOVINKÁCH na něco nového. Na malý amatérský web je cca 4100 jedinečných návštěv za rok (shlédnuto skoro 18000 stránek) docela slušný úspěch. Navíc to je proti loňské návštěvnosti 3100 skoro 30% nárůst.

IMG_20130925_123824

Číslo 6. v oficiálním názvu klubu souvisí s tím, že zakládající členové (bývalí aktivních členové, rádcové a vůdcové) odsrostli pro klasickou skautskou činnost ve svém mateřském 6.koedukovaném oddíle Junáka – ŠESTCE. Na svém webu o tom píší:

„Přirozeným vývojem se začátkem roku 2006 vyčlenil ze ŠESTKY (6.K oddíl střediska 723.01 Vsetín) a jejich starších (zpravidla už neregistrovaných) členů samostatný oldskautský klub. Tato skutečnost byla oznámena na střediskové radě 8.ledna 2006.

V devátem roce existence skautského oddílu ŠESTKA se tak snad pomalu ale jistě začala zase trochu více naplňovat dlouhodobá vize, se kterou ŠESTKA vznikla: založit funkční oddíl, živé společenství od vlčat po oldskauty, udržovat velmi pestrou, bohatou činnost a postavit si vlastní srub.“

Klub je velmi mladý – má teprve 7 let.

Klub je velmi malý – sdružuje aktuálně 7 členů. Ale jak se na valašsku říká: „Dobrého pomálu“ : -)

Klub je velmi neformální – většina akcí vzniká spontálně. Přesto se většina členů klubu vídá velmi často : -)

Klub je velmi aktivní – většina členů klubu aktivně pomáhá (či donedávna pomáhala) při zajišťování akcí ŠESTKY a činnosti střediska Vsetín (revizní komise, vedení střediska, vedení účetnictví, správcovství střediskové základny, řízení projektu DBCB, …)

Beze jména

Na webu OLDSKAUTI.CZ jsou obvyklé rubriky: bohatá kronika z oldskautských akcí (poslední zápis je necelý měsíc starý), novinky (od 4/2011 kdy je začali uveřejňovat, jich je k dnešku přesně 216), obligádní fotografie, již zmíněné informace o klubu, uzavřena sekce pro členy klubu, plán uvažovaných akcí, odkazy na weby ostatních oddílů střediska, odkazy na Google+ i Facebook i vzkazovník.

K těm méně obvyklým a tradičním – a odlišujícím se od běžných webů – patří například digitální archiv oddílových časopisů (115 čísel vydaných 4/2000 – 12/2012), Expediční knihy i volně přístupný archiv barevných obalů na DVD z oddílových výprav, oddílovek, táborů a expedic-  je jich zde úctyhodný počet – 130).

Je zábavné číst v KRONICE například historku o náhodném setkání oldskautů s rangers, které nevyrazily na puťák se svým oddílem, ale vyrazily si natruc na vlastní pěst. Oldskauty nepoznaly a zprvu se zdráhaly věřit, že patří do stejného skautského střediska.   „My jsme si myslely, že oldskauti jsou ti s těmi fousy, šedými vlasy a o holi.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *