Představujeme 1.web – vsetínští oldskauti „Tůlavé papuče“

Na podnět gangu čtyř (čtyř bývalých vůdců vsetínského skautského střediska) vznikl v roce 2004 klub OS „Tůlavé papuče“ – takto jeden z iniciátorů Pajtáš, už před založením klubu, zval na své aktivity. Původně Tůlavé papuče vystupovaly jako samostatný 1.OS klub, ale dnes jsou součástí 36. OS klubu „Portáši“ jehož tradice sahá do 1.republiky.

Tůlavé papuče jsou ne příliš formální sdružení lidí stejných zájmů, potkávajících se při aktivitách v přírodě, sportu či kulturním vyžití. Oslovují přátele a kamarády, bývalé, již neregistrované skauty, jejich partnery a jejich přátele a lákájí je ke společným prožitkům, hledají další spřízněné duše, odrostlé již roverskému věku, nemajíce se jak k myšlence skautingu zařadit …
Beze jména
Samostatné webové stránky Tůlavých papučí (můšeš se na něj podívat kliknutím na záhlaví webu s jejich logem) dávají nahlédnout do jejich pestré činnosti.
Tůlavé papuče se dohodly, (po zkušenostech z ne vždy citlivých zásahů oldskautů na radách střediska po poslední obnově vsetínského Junáka) že se vzdávají svých hlasovacích práv a nebudou chod SRJ nijak ovlivňovat.  S jedinou  vyjímkou – budou-li vykonávat přímo volenou funci. A to se praktikuje pouze tehdy, je-li člen Tůlavých papučí vůdcem nebo zástupcem vůdce vsetínského střediska Junáka.  Vůdce Tůlavých papučí se střediskových rad účastní jen vyjímečně a v takovém případě se vždy vzdává hlasování 🙂
Přesto všechno není Tůlavým papučím aktuálni dění na středisku lhostejné.  Jsou-li požádáni o pomoc, pomohou. A nebo ji přímo sami nabídnou.  Tak jako třeba při letošní opravě střediskové plachetnice třídy vaurien >>>

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *