PF trochu jinak

Vánoční setkání všech oddílů na společné akci s názvem Vánoční akademie pořádají vsetínští skauti pravidelně od roku 1990. Na akci zvou i rodiče svých členů, neaktivní staré členy a příznivce skautingu. V dobách, kdy mělo středisko přes 300 registrovaných členů, si museli na takovouto společnou akci dokonce pronajímat na místní kino – aby se všichni pohodlně vlezli.

A právě v dobách, kdy se začalo na Vánoční akademie pronajímalo kino, zkusily jednotlivé oddíly spontálně využívat prostor mezi živým vystoupením oddílů k tomu, aby toto hluché místo vyplnily krátkou (cca 5 minut) vlastní videopresentací z oddílových podniků za uplynulý rok či originálně pojatým PF.

Dětské bezbariérové centrum Březiny při natáčení hudebního videoklipu - listopad 2014.

Dětské bezbariérové centrum Březiny při natáčení hudebního videoklipu – listopad 2014.

Za ta léta se, bohužel, nedochovala ani desetina presentací, jejichž hodnota je především v tom, že se na námětu, natáčení, stříhání a leckdy i originání hudbě podíleli právě členové oddílu.

Některé PF se vědomě točily už na letních táborech, takže ne vždy šlo jen o mix typu „co dům dal“. V tomto ohledu je typické především trikové PF 2009 „Každý má své souhvězdí“ (patří k nejorginálnějším a technicky nejlépe zpracovaným) – samostatně jej natočil, sestříhal a trikově upravil tehdy šestnáctiletý rádce družiny Šneků.

Oldskauti (a vsetínské středisko mělo jeden čas 3 samostatné oldskautské kluby) se času pro své živé samostatné vystoupení zpravidla vzdávali ve prospěch klasických oddílů, ale krátkou videpresentaci své činnosti připravovali také – a nebo alespoň aktivně pomáhali s přípravou svému mateřskému oddílu.

Z natáčení hudebního videoklipu s PF 2014- od kateřinické ŠESTKY.

Podívej se na několik dohledaných videí a krátkých sestřihů – u většiny i s původní hudbou a zpěvem (PF 2014, 2009, 2007 a 2006):

2 Comments
  1. Ano, je to tak – je z kvality nahrávky snad i poznat. Nazpívali to členové 6.K oddílu z Kateřinic – dospělí i mladší.