Neobydlený ostrov – v dokonalé interpretaci

entV rubrice „Písničky z oldskautské dílničky“ (na úvodní straně tohoto webu – ve spodní části obrazovky) je právě přidána písnička „Neobydlený ostrov„. Dokonalá interpretace ENTUZIASTŮ se snoubí s textem i hudbou  – posuď sám(a).

Stůj
Ostrove můj
Ke kterému spěchám
Vlny bouří vstříc ti letím
Ty jsi pořád dál
Než blíž
Hledám Tě, víš
Čekám, že tě jednou
Vlny zvednou
Nad hladinu zpěněnou
Ty se objevíš, objevíš
Podle mapy´s tu měl dávno být
Mapu jsem našel v jenom podkroví
Stačilo vyrazit a k cíli jít
Za vodu, za horu, za obzor šmolkový
Stůj …

 

ENTUZIASTÉ vznikli v mimořádné tvůrčí atmosféře kolem studentů novojičínského gymnázia počátku „normalizačních“ let. Kamarádi z Junáka Stanislav (Slávek) Žalud, Michal Vacek, Ivan Junášek a Michael Gregor, kteří po příchodu na střední školu v roce 1970 začali nejen pravidelněji zkoušet, ale také rozšiřovat počet zpívajících, především o dívčí hlasy svých přítelkyň a sester. Repertoár byl zprvu ovlivněn hity tehdejší doby (Míle od W. Matušky, Dylanovy Časy se mění), tvořily ho také vícehlasé úpravy lidových písní (např. scatované Sil jsem proso na souvrati), tradiční i umělé spirituály (Kainarovo Sunday Down aj.) >>> přečti si o ENTUZIASTECH více >>>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *