Na sněmu Junáka

Sleduji 14.sněm Junáka z povzdálí. Skautům z Litomyšle blahopřeji. Ze srdce, protože vím o čem organizace Valného sněmu Junáka je – organizoval jsem 10. sněm na Vsetíně.

Nám se tehdy podařilo na sněm dostat pouze poslance – skauty – Kvapila a Šojdrovou.

Letos do Litomyšle zavítal i ministr!  Ministr školství. Poprvé od konce druhé světové valky, kdy Junácký sněm poctil svou návštěvou tehdejší ministr Nejedlý. Při té příležitosti prohlásil, že si nedokáže českou mládež bez Junáka představit. A za dva roky pak jeho strana Junáka „zakázala“.

imageNa našem skautském středisku se mi vždy líbilo, že na radách dokázali skvěle komunikovat a pro skauty velmi dobře pracovat členové SRJ, kteří byli v té době aktivními členy různých politických stran – ODS, ČSSD i KDU-ČSL.

V kontextu lokální zkušenosti sleduji 14. sněm a slovy Hérakleitovými, doplněnými Descartem, věřím, že „nevstoupí dvakrát do téže řeky„.

„Valný sněm Junáka přijelo navštívit velké množství společensky významných hostů. Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) před delegáty přislíbil vstoupit do skautského parlamentního oddílu a více podporovat dětské a mládežnické organizace. Přivítali ho již současní členi – Petr Gazdík – Nek (Starostové a nezávislí). Po něm Jan Farský – Baghýra (Starostové pro Liberecký kraj) a Petr Bradský – Bráca (ODS). Napříč politickým spektrem a přesto jednotní!“ ‪#‎vsj2014‬

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *