KOUZLO SKAUTINGU – dokumentární film z roku 1997

O prázdninách roku 1997 natáčela pro Českou televizi režisérka Marie Šandová dokumentární film KOUZLO SKAUTINGU.

Točil se na několika místech, mimo jiné i v „kolébce českého skautingu“ na Orlovech, kde psal A.B.Svojsík  „Základové skautingu„. Prvně v životě jsem jsem mohl z povzdálí naživo pozorovat profesionály při práci  (dokonce jsem se v sestříhaném dokumentu i párkrát mihnul).

Protože dokument údajně ČT z archivu vymazala a není zřejmě veliká šance na jeho shlédnutí v televizi, je tady alespoň odkaz na internetovou verzi:

V dokumentu nejsou zachyceni tehdejší hosté na roverském kursu FONS – Jan Kačer a Nina Divíšková, kteří mimo jiné dohlíželi na improvizované představení účastníků kursu. Představení sehráli frekventanti naživo před návštěvníky hradu v Lipnici nad Sázavou. O tom, že je budou natáčet filmové kamery neměli do poslední chvíle ani zdání : -) Roveři a rangers se při nacvičování představení mezi sebou netradičně seznámili – zahájení kursu proběhlo až později a až zde se konečně setkali se svými instruktory.

CT

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *