Jiří Stránský

Většině návštěvníků tohoto webu není potřeba Jiřího Stránského (1931) představovat. Ale pro ty, kteří neví, že je od dětství skautem a zůstává jím pořád, ať se v jeho životě odehrává cokoliv, stojí za to se podívat na VZKAZ JIŘÍHO STRÁNSKÉHO,  který odvýsílala před časem Česká televize na druhém programu.

Jako člověk nepohodlný totalitnímu režimu byl několik let zavřený v komunistickém vězení. I odsud ale svým dětem psal o skautingu a jeho myšlenkách. Své zkušenosti sepsal do několika knih a a pro televizi připravil seriál Zdivočelá země. Jiří Stránský si nade vše cení pravdomluvnost a ví, jak tato věc dráždí politiky všech režimů, totalitních i demokratických.

Skautské století – další video s Jiřím Stránským (hlavně si všimni a poslechni úvodní písničku 🙂 🙂 )

A propagace jeho nové knihy s úžasnou příhodou o rozmražené archiválii: