Je mi líto učitelů

Lucie Amálie Sulovská o sobě píše že je „ukecaná a nekorektní. Zděšená, kam směřuje tato společnost. Studentka, které chybí rok do plnoletosti. Jsem římský katolík konzervativního smýšlení, jsem na to pyšná a nehodlám na tom nic měnit. Mám ráda latinu i klasickou řečtinu, slovenské a polské hory (a goraly), hřbitovy (staré), barokní kostely (předkoncilové úpravy), Texas a Rushe Limbaugha. Líbí se mi polština. Mám slabost pro autory, které už nikdo nečte a pro hudbu, kterou už nikdo neposlouchá, a taky pro divné lidi. Taky mám ráda staré výtisky novin, zejména černou kroniku v nich“.

Ale její článek, před cca 14 dny publikovaný  na blogu iDnes „Je mi líto učitelů“ stojí rozhodně za to si přečíst. Pohled sedmnáctileté studentky je velmi otevřený a přímý. Postřehy například „Dnešní společnost si zakládá na tom, že vše je relativní. Morálka je relativní a je společenskou dohodou, vzdělání je relativní a musí být uzpůsobeno potřebám žáků, respekt je relativní…“ nebo „všichni volíme Karla. Proč? Páč je dobrej!“ i závěrečné „PS:“ jsou trefné a  na její generaci ne úplně obvyklé.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Čti „Je mi líto učitelů“ >>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *