JAK JSME ZAČÍNALI – zvláštní číslo časopisu »ČINOVNÍK<, vydané k oslavě 35 let junáctví ....

Dr. Karel Průcha a K. Zelinka redigovali v roce 1946 publikaci „JAK JSME ZAČÍNALI“ (39 stran), která byla vydána jako zvláštní číslo časopisu ČINOVNÍK – „k oslavě 35 let junáctví a k uctění památky 70. výročí narozenin náčelníka zakladatele prof. A. B. Svojsíka Csl. Junákem, svazem skautů a skautek v Praze“

Rozhovor s bratrem náčelníkem Dr. Rudolfem Plajnerem – Jak jsi se stal skautem?

Jsem rodem z Prostějova a Jiří Wolker, známý básník, byl mým přítelem. On studoval gymnasium, já reálku. On byl v roce 1916 v sextě, já v kvintě. Stýkali jsme se spolu téměř pravidelně a tak, když se milý Jirka vrátil ze skautského tábora od Lipnicé, kde v roce 1916 pobyl asi 6 neděl pod přísným vedením profesora A. B. Svojsíka, založil prvou skautskou družinu a sám se stal jejím rádcem. Byl jsem členem této družiny a vytrval jsem v hnutí až dodnes, tedy plných 30 let. Prošel jsem při tóm všemi stupni skautské zdatnosti, rádcem družiny počínaje a dnešní službou náčelnickou konče. …“

Celou publikaci příspěvky F.A.Elstnera, J.Nováka, J.Charváta,  R.Plajnera, S.Řeháka, …..  si můžeš přečíst či jen prohlédnout kliknutím na její úvodní stranu:

jak

Publikaci najdeš později i v eKnihovně na webu SLAUTSKÉ STOLETÍ >>>

Jak jsme zacinali 1946

One Comment
  1. bratří, sestry, potřebuji velmi nutně 26 stránku „Jak jsme začínali.“ Můžete mě ji poslat e-mailem?? Prosím. a tisknu levici všem. Jestřáb

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *