Chceme představovat aktivní oldskautské společenství

Jedním z cílů tohoto webu je představovat aktivní oldskautská společenství, napříč republikou i skautskými organizacemi.

Proto bychom rádi, alespoň čas od času, podrobněji prezentovali některý živý český nebo slovenský oldskautský web s tím, že odkaz na něj uvedeme zároveň v menu na stráce OLDSKAUTSKÉ KLUBY. O některých webech víme, ale existuje drtivá převaha těch, které se nám v záplavě informací na internetu dohledat nedaří.

Budeme vděčni za poslání odkazu na takové oldskautské stránky, které by zde bylo vhodné zaznamenat.

wwwVěříme, že i díky takto zprostředkovanému kontaktu a vzájemném „vědění o sobě“ můžeme společně napomoci třeba i k tomu, abychom pomohli u roverů bourat zažitý mýtus o nudnosti, neakčnosti a nezáživnosti v činnosti oldskautů – úsměvnému mýtusu v duchu Lennonovského „Nevěřte nikomu, komu je přes třicet“.

Rádi bychom ukázali a prakticky demonstrovali, že program oldskautů nespočívá jen ve vzpomínání, moralizování, kritizování a konzumu ale v pozitivních, inspirujících a náročných aktivitách, které budou za pár let přirozeným vývojem na skautské stezce životem napodobovány. Pozitivní vzory jsou přece hodny následování : -)

Pokud tedy víš o specielní stránce nebo webu oldskautů, který je aktualizován a poslední novinka na něm není stará několik let, určitě o něm pošli informaci prostřednictvím komentáře (pod tímto článkem) nebo na web(@)oldskaut.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *